Náměstí - Stavební právo

Přejít na obsah

Náměstí

Tak tohle je tzv. revitalizované náměstí Komenského ve Voticích. Tzv. revitalizace byla provedena v roce 2011. V podstatě by se mohlo jednat o vojenský buzerplac, na kterém je v létě k padnutí a v zimě tam protahuje jak na Sibiři.
Pominu smysl toho, proč EU dotuje takové akce, jako jsou náměstí a proč místo toho ve vyšší míře nedotuje evropsky významnou infrastrukturu. On by mi to někdo určitě fundovaně vysvětlil a já bych byl rád, že votickým náměstím jsme Evropě prospěli.
Co je ale s podivem, že když už se něco takového dělá, že se přitom nebere v úvahu zdravý rozum, neberou-li se v úvahu už normy, předpisy a vyhlášky. Ale to by je asi někdo ze zúčastněných musel znát. Jednoho dne jsem se zeptal na zastupitelstvu kdo je ten, co dá na projekt ten "poslední palec", že po technické stránce je projekt v pořádku. Tehdejší místostarosta mi odpověděl, že zastupitelé. A to bylo jako facka. Už vidím, jak zastupitelé sedí nad projektem a porovnávají ho  s normami a vyhláškami.

    

Fotografie dále uvedené ukazují, co zastupitelé schválili. Podle normy ČSN 73 6110 - Projektování místních komunikací je min. šířka chodníku 1500mm, ale skutečnost je bez zaparkovaného auta a nepočítaje parkomat pouhých ...... Se zaparkovaným autem je pak průchozí šířka cca .......mm a v místě parkomatu skoro nula. Mimo to je třeba si uvědomit, že pokud na parkovacím stání zastaví třeba matka se dvěma dětmi, z toho jedním ještě v kočárku, dostává se z hlediska bezpečnosti do neřešitelné situace. Stejně tak všichni ostatní, kteří z nějakého důvodu nemohou na schody.

    


Aby toho nebylo málo, je chodník z obou stran opatřen zábradlím. To asi proto, aby byla jistota, že třeba ta mamina s kočárkem a druhým dítětem držícím se mámy za ruku, bude muset vstoupit přímo do jízdního pruhu. Musí si jen vybrat, jestli vystaví ke středu vozovky to jdoucí dítě anebo kočárek s miminem.Co k tomu dodat? Snad jen to, že to všechno musel vymyslet, a za Město Votice schválit nějakeý blbec. Nakonec se zeptejme, co na náměstí ještě chybí. Chcete-li to vědět, klikněte sem.

Návrat na obsah